KALENDARIUM WYDARZEŃ W 2015 ROKU


9.11.2015

PODSUMOWANIE KRÓTKOFALARSKIEJ AKCJI DYPLOMOWEJ
''ŚWIĘTO TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI WOJSKOWEJ''


Tekst: Admin
Zdjęcia: Admin, A. Fiksek

27 października jest Świętem Terenowych Organów Administracji Wojskowej (TOAW), ustanowionym przez Ministra Obrony Narodowej w 2012 roku, w rocznicę podpisania w 1918 roku tymczasowej ustawy o powszechnym obowiązku służby wojskowej.

Z okazji tego święta już po raz drugi stacja radiowa Szkolnego Klubu Krótkofalowców im. gen. broni Kazimierza Raszewskiego SP3PGR pracowała w okresie od 26 do 31 października pod okolicznościowym znakiem SNØTOAW. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu objęła patronatem przeprowadzoną przez klub SP3PGR na falach krótkich akcję dyplomową zatytułowaną ''Święto TOAW'', podczas której przeprowadzono potwierdzonych okolicznościową kartą QSL 229 łączności z 19 krajami. Zgodnie z regulaminem akcji za przeprowadzone ze stacją SNØTOAW co najmniej 3 łączności lub nasłuchy - dla stacji krajowych bądź co najmniej 2 łączności lub nasłuchy - dla stacji zagranicznych 27 uczestników z Polski, Niemiec, Francji, Włoch, Litwy i Anglii zostało laureatami tej akcji - zdobywcami okolicznościowych dyplomów.

W poniedziałek, 9 listopada Wojskowy Komendant Uzupełnień w Poznaniu ppłk Ryszard Grześkowiak zaprosił do siebie grupę uczniów, którzy w czasie akcji pełnili rolę operatora klubowej stacji radiowej, aby osobiście im podziękować za wykazaną inicjatywę uświetniającą tegoroczne obchody Święta TOAW i wręczyć dyplomy wraz z okolicznościowymi upominkami. Uczniom towarzyszył ich opiekun będący pomysłodawcą i Award Managerem całej akcji wiceprezes Okręgu Wielkopolskiego Związku mjr Jacek Behrendt, który na miejscu wraz z Panem Komendantem podpisał okolicznościowe dyplomy dla laureatów akcji.


Wstecz