KALENDARIUM WYDARZEŃ W 2021 ROKU


23.03.2021

IX WKH "MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI" ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY

Tekst i zdjęcia: Admin

Wielkopolski Związek Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, z inicjatywy Oddziału w Poznaniu we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 18 im. Zofii Nałkowskiej w Poznaniu zorganizowali dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych całej Wielkopolski dziewiątą edycję Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Marszałek Józef Piłsudski". Tegoroczny Konkurs patronatem honorowym objęli Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, a patronatem honorowym i wsparciem finansowym Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł. W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło 65 dwuosobowych drużyn reprezentujących 51 wielkopolskich placówek oświatowych. Po raz kolejny Laureaci Konkursu w grupie klasyfikacyjnej uczniów szkół podstawowych nabyli prawo, na podstawie Załącznika nr 1 do Zarządzenia 110.1.17.2021 Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 22 lutego 2021 roku do uzyskania dodatkowych dwóch punktów uwzględnianych w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, co jest przez Organizatorów odczytywane jako przejaw uznania przez władze oświatowe województwa wielkopolskiego dla wysokiej rangi i poziomu merytorycznego Konkursu.

W związku z dalszym ograniczeniem funkcjonowania szkół spowodowanym pandemią koronawirusa finał Konkursu odbył się we wtorek 23 marca 2021 roku, zgodnie z Regulaminem Konkursu i przekazaną wcześniej opiekunom drużyn informacją, podobnie jak etap wojewódzki, w trybie zdalnym, przy wykorzystaniu dostępu do Internetu. Nad jego sprawnym przebiegiem czuwała Komisja w składzie: mgr Aldona Feder, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 18 im. Zofii Nałkowskiej w Poznaniu, płk dypl. Jacenty Góral i mjr Jacek Behrendt, odpowiednio prezes i wiceprezes Wielkopolskiego Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na podstawie uzyskanych wyników z obu części finału w grupie klasyfikacyjnej uczniów szkół podstawowych laureatami zostały drużyny: nr 41 ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Zofii Nałkowskiej w Poznaniu, w składzie Ryszard Krajewski i Maks Paprzycki (op. Sławomir Brambor), nr 34 ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim, w składzie Magdalena Grzela i Anna Karolak (op. Dariusz Pietraszek) oraz nr 32 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole, w składzie Antoni Griniewicz i Michał Andrzejewski (op. Monika Broda), natomiast w grupie klasyfikacyjnej uczniów szkół ponadpodstawowych miano laureata zdobyły drużyny: nr 14 z Zespołu Szkół Nr 1 w Zbąszyniu, w składzie Izabela Kubiak i Zuzanna Mania (op. Magdalena Cieślak), nr 18 z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, w składzie Jakub Dzierzkiewicz i Igor Marchewka (op. Agata Przybylak) oraz nr 3 z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej, w składzie Filip Kossowski i Jakub Zimny (op. Dominik Leszczyński). Szczegółowe wyniki uzyskane przez finalistów oraz więcej zdjęć przedstawione jest w zakładce Konkursy.
Fundatorami nagród, oprócz naszego stowarzyszenia są Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Wydawnictwo Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie reprezentowane przez Naczelnika Wydziału Upowszechniania Tomasza Kowalskiego. Organizatorzy IX Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Marszałek Józef Piłsudski" gratulują laureatom i pozostałym finalistom uzyskanych wyników, a na ręce nauczycieli opiekunów składają gorące podziękowanie za opiekę i przygotowanie uczniów do konkursu oraz za przesłane zdjęcia. Uroczystośc wręczenia dyplomów oraz nagród rzeczowych finalistom i laureatom tegorocznej edycji konkursu odbędzie się 10 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 18 w Poznaniu. Natomiast drużyny, które zakończyły swój udział w Konkursie na etapie wojewódzkim, mogą w zakładce Konkursy po kliknięciu w ikonkę PDF odpowiadającą numerowi drużyny pobrać wersję elektroniczną dyplomu w formacie A4. Zainteresowani pobraniem dyplomu i ewentualnym jego późniejszym wydrukiem proszeni są o kontakt z przedstawicielem Organizatorów w celu otrzymania hasła dostępu do pliku.


Wstecz